کاشت مو

کاشت مو

در سال 1959 یک درماتولوژیست امریکایی اولین ترمیم مو بوسیله پانچ را در ریزش مردانه انجام داد و از این زمان به بعد جراحی های پیوند مو برای ترمیم طاسی مردانه مطرح شد و اورینتریچ بعنوان پدر پیوند مو ملقب شد.تا سالها بعد از تکنیک اورینتریچ کاشت مو توسط 40 تا 100 گرافت 4 میلی متری انجام می شد.در سال 1970 گرافت های کوچکتر 2 میلیمتری استفاده شد.در سال 1983 دکتر کرلس اوبل از برزیل جلسات بزرگ عمل،با کاشت 1000 گرافت کوچک را معرفی کرد.در سال 1994 دکتر ویلیام راسمن از کالیفرنیا کاشت 3600 گرافت را در یک جلسه گزارش کرد.استفاده از میکروسکوپ برای تقسیم گرافتها در سال 1987 بوسیله دکتر باب لیمر مطرح شد.

انتخاب بهترین برس مو

انتخاب بهترین برس موانتخاب بهترین برس مو تاثیر زیادی در حفظ طراوت ، شادابی و زیبایی موها دارد پس باید در انتخاب برس مناسب موهایتان دقت به خرج دهید. بُرس زدن مو يکي از معمولي‌ترين و ابتدائي‌ترين کارهايي است که توسط افراد انجام مي شود، اما آيا تا به حال به اين مسئله فکر کرده ايد که ممکن است انتخاب نامناسب بُرسي که به کار مي‌بريد، باعث ايجاد مو خوره، ريزش مو و مشکلات ديگرتان شده باشد؟ آيا بُرس سرتان را با دقت و آگاهي انتخاب کرده‌ايد يا مي‌دانيد که چه نوع بُرسي براي موهايتان مناسب‌تر است؟

رعایت بهداشت و مراقبت از موها

رعایت بهداشت و مراقبت از موهارعایت بهداشت و مراقبت از موها از مهمترین اصول زیبایی به شمار می رود. يکي از مؤثرترين راههاي از بين بردن شوره سر ، استفاده از سرکه است. به مقدار مساوي آب و سرکه را مخلوط کنيد. سپس موها را به چند قسمت تقسيم نماييد و به کمک يک تکه پنبه ، محلول آب و سرکه را به پوست سر بماليد. پس از آن موها را با شامپوي گياهي بشوييد. يکي ديگر از راههاي از بين بردن شوره سر ، استفاده از ليمو ترش و گلاب است. مقداري گلاب را با آب و ليمو ترش مخلوط کنيد و با آن سر را ماساژ دهيد، سپس موها را بشوييد.
شوينده‌هاي مختلف ، به خصوص شامپوها به لايه خارجي موها و همين طور به پياز موها يعني پوست سر ، آسيب مي‌رسانند. برحسب عادت، هفته‌اي چند بار و بهتر است حداقل هفته‌اي يکبار آنها را ويتامينه نماييم تا ميزان خسارت وارده به موها کم شود. به ترتيب زير مواد ويتامينه را تهيه نماييد.

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت